2011 Acura TSX
w/Tech 4dr Sedan 5A w/Technology PackageAbout This Acura
2011 Acura TSX w/Tech 4dr Sedan 5A w/Technology Package
| Condition | Used Clear Title |
| Miles | 138,240 |
| Engine | 2.4L 4 Cylinder |
| Transmission | 5 Spd Automatic |
| Drivetrain | Front Wheel Drive |
| Exterior Color | Crystal Black Pearl |
| Interior | Ebony |
| Stock # | 2065 |
| VIN # | JH4CU2F62BC002065 |
| Warranty | Warranty Available |
Some of our used vehicles may be subject to unrepaired safety recalls. Check for a vehicle’s unrepaired recalls by VIN at https://vinrcl.safercar.gov/vin/?vin=JH4CU2F62BC002065
Vehicle Overview
Introducing the 2011 Acura TSX w/Tech, a luxurious and technologically advanced sedan that will elevate your driving experience. This stunning vehicle is equipped with a powerful 2.4L 4-cylinder engine, providing both efficiency and performance. The exterior boasts a sleek and sophisticated design, while the spacious interior offers ample legroom and premium leather seats for ultimate comfort. But the real highlight of this TSX is its innovative technology features, including a navigation system, Bluetooth connectivity, and a premium sound system. With only X miles on the odometer, this 2011 Acura TSX w/Tech is in excellent condition and ready to be driven off the lot. Don't miss this opportunity to own a top-of-the-line vehicle that combines style, comfort, and technology. Come see it for yourself and experience the luxury and sophistication of the Acura TSX w/Tech.Financing Information
Contact us today at 770-899-5518 for more information, or fill out our Online Credit Application to begin the pre-approval process today.
Payment Calculator
Estimated Monthly Payment:
$0.00
Warranty Information
This Vehicle is Being Sold "As-Is." Extended Warranty Available. Contact seller for details.
Contact Us at 770-899-5518
Hola Auto Sales (Doraville)
6580 Buford Hwy.
Doraville, GA 30340
View Map & Get Directions
Call Us About This Vehicle: 770-899-5518
770-899-5518| Monday: | 10A - 7P |
| Tuesday: | 10A - 7P |
| Wednesday: | 10A - 7P |
| Thursday: | 10A - 7P |
| Friday: | 10A - 7P |
| Saturday: | 10A - 7P |
| Sunday: | 12P - 5P |
Ext / Int Color
- Crystal Black Pearl with Ebony Interior
Luxury Features
- Air Conditioning
- Climate Control System
- Cruise Control
- Front Heated Seats
- Heated Mirrors
- Homelink System
- Leather Steering Wheel
- Memory Seat Position
- Moonroof
- Multi-Zone Electronic Climate Control System
- Rear A/C
- Steering Wheel Radio Controls
- Telescoping Steering Wheel
- Tire Pressure Monitor
Power Equipment
- 12v Power Outlet
- Power Driver's Seat
- Power Mirrors
- Power Passenger Seat
- Power Steering
- Power Windows
Safety Features
- Anti-Lock Brakes
- Child Proof Door Locks
- Daytime Running Lights
- Driver's Air Bag
- Dynamic Stability Control
- Fog Lights
- HID Headlamps
- Intermittent Wipers
- Keyless Entry
- Passenger Air Bag
- Rear Defogger
- Roll Stability Control
- Side Air Bags
- Side Curtain Airbags
- Traction Control System
- Xenon
Interior
- Carpeted Floor Mats
- Center Console
- Clock
- Cup Holders
- Sport Seats
- Vanity Mirrors
Exterior
- Sunroof
Audio / Video
- AM/FM
- Aux. Audio Input
- CD Player
- Factory System
- MP3
- Premium Sound
- Satellite Radio
- Voice Control
Service History
- 138,240 Miles
- No Known Mechanical Problems
Warranty
- As-Is - Extended Warranty Available. Contact seller for details.
Condition Report
- Excellent Interior
- Excellent Carpets
- Excellent Seats
- Excellent Dashboard
- Excellent Panels / Headliner
- Excellent Exterior
- Excellent Original Paint
- Excellent Trim Condition
- Excellent Glass Condition
- No Visible Rust
- No Known Accidents
- No Known Bodywork
- Fully Detailed
It is the customer’s sole responsibility to verify the existence and condition of any equipment listed. Neither the dealership nor eBizAutos is responsible for misprints on prices or equipment. It is the customer’s sole responsibility to verify the accuracy of the prices with the dealer, including the pricing for all added accessories.