2012 Toyota Highlander
Base AWD 4dr SUVAbout This Toyota
2012 Toyota Highlander Base AWD 4dr SUV
| Condition | Used Clear Title |
| Miles | 158,554 |
| Engine | 3.5L V6 Cylinder |
| Transmission | 5 Spd Automatic |
| Drivetrain | Four Wheel Drive |
| Exterior Color | Shoreline Blue Pearl |
| Interior | Ash |
| Stock # | 9951 |
| VIN # | 5TDBK3EH4CS119951 |
| Warranty | Warranty Available |
Some of our used vehicles may be subject to unrepaired safety recalls. Check for a vehicle’s unrepaired recalls by VIN at https://vinrcl.safercar.gov/vin/?vin=5TDBK3EH4CS119951
Vehicle Overview
Looking for a spacious and reliable SUV? Look no further than this 2012 Toyota Highlander SE! With a sleek and modern design, this Highlander stands out on the road. Its 3.5L V6 engine provides plenty of power, while still offering a smooth and comfortable ride. This SE model comes equipped with all the bells and whistles, including a premium sound system, leather seats, and a sunroof. With plenty of room for both passengers and cargo, this Highlander is perfect for family road trips or daily commutes. Don't miss out on the opportunity to own this top-of-the-line 2012 Toyota Highlander SE. Come take a test drive today and experience the luxury and reliability this SUV has to offer.Financing Information
Contact us today at 770-899-5518 for more information, or fill out our Online Credit Application to begin the pre-approval process today.
Payment Calculator
Estimated Monthly Payment:
$0.00
Warranty Information
This Vehicle is Being Sold "As-Is." Extended Warranty Available. Contact seller for details.
Contact Us at 770-899-5518
Hola Auto Sales (Doraville)
6580 Buford Hwy.
Doraville, GA 30340
View Map & Get Directions
Call Us About This Vehicle: 770-899-5518
770-899-5518| Monday: | 10A - 7P |
| Tuesday: | 10A - 7P |
| Wednesday: | 10A - 7P |
| Thursday: | 10A - 7P |
| Friday: | 10A - 7P |
| Saturday: | 10A - 7P |
| Sunday: | 12P - 5P |
Ext / Int Color
- Shoreline Blue Pearl with Ash Interior
Safety Features
- Four Wheel Drive
Audio / Video
- Factory System
Service History
- 158,554 Miles
- No Known Mechanical Problems
Warranty
- As-Is - Extended Warranty Available. Contact seller for details.
Condition Report
- Excellent Interior
- Excellent Carpets
- Excellent Seats
- Excellent Dashboard
- Excellent Panels / Headliner
- Excellent Exterior
- Excellent Original Paint
- Excellent Trim Condition
- Excellent Glass Condition
- No Visible Rust
- No Known Accidents
- No Known Bodywork
- Fully Detailed
It is the customer’s sole responsibility to verify the existence and condition of any equipment listed. Neither the dealership nor eBizAutos is responsible for misprints on prices or equipment. It is the customer’s sole responsibility to verify the accuracy of the prices with the dealer, including the pricing for all added accessories.